Okuste krásu dřeva na vlastní ruce

PF 2015

.

Všem našim příznivcům, kamarádům a přátelům starých řemesel přejeme požehnané a radostné prožití Vánoc a mnoho a mnoho radosti, štěstí, zdraví, úspěchů a spokojenosti v roce 2015.

Truhlářská dílna na starých obrazech

.

Truhlářská dílna na starých obrazech

V tomto článku bychom se s Vámi rádi podělili o tři stará vyobrazení truhlářské (případně tesařské) dílny. Ukazují dílnu tak, jak vypadala v 19. století. Je zde vyobrazeno vybavení, nářadí a některé druhy práce. No a u nás to vypadá podobně.

Spouštíme nové stránky

.

Stránky Truhlářství postaru existují už pět let. Původně vznikly jako pokus a snaha sdílet naše poznatky a zkušenosti z rukodělné truhlářské práce, přestože jsem s tvorbou webů neměla žádné zkušenosti. Jelikož jsme nevěděli, jestli to vůbec k něčemu povede, zvolili jsme free doménu a jednoduchou formu stránek v čistém html. Ukázalo se ale, že to opravdu k něčemu vede a nastal čas udělat stránky nové, více odpovídající našim potřebám.

Truhlářské kurzy v roce 2013

.

V roce 2013 jsme poprvé organizovali truhlářské kurzy zaměřené na čistě ruční práci se starými hoblíky a nástroji. Proběhly tři truhlářské kurzy v Chanovicích u Horažďovic. Veškeré zázemí a prostory nám poskytli pracovníci skanzenu Klatovského muzea, za což jim patří poděkování.

Kontakt

Miloš Kodýdek
Dnešice 108
Dnešice
334 43

mobil: 736 415 438
info@truhlarstvi-postaru.cz

 

podmínky užití

Stará verze Truhlářství postaru

Stará verze Truhlářství postaru

Truhlářství postaru na Facebooku