Okuste krásu dřeva na vlastní ruce

Vyhlásili jsme truhlářské kurzy pro rok 2018

.

Vážení příznivci a kamarádi,

Zveřejnili jsme seznam truhlářských kurzů plánovaných pro rok 2018. kurzy se budou konat v na Horní tvrzi v Kestřanech u Písku. Oproti loňskému roku nabízíme jednu novinku - dva letní týdenní kurzy, na kterých si každý bude moci vyrobit vlastní rámový stůl, anebo rámovou lavici.

Dále připravujeme prodej dárkových pokazů, který bude spuštěn již za několik dní.

Všechny informace i přihlášku naleznete zde: Truhlářské kurzy

PF 2015

.

Všem našim příznivcům, kamarádům a přátelům starých řemesel přejeme požehnané a radostné prožití Vánoc a mnoho a mnoho radosti, štěstí, zdraví, úspěchů a spokojenosti v roce 2015.

Truhlářská dílna na starých obrazech

.

Truhlářská dílna na starých obrazech

V tomto článku bychom se s Vámi rádi podělili o tři stará vyobrazení truhlářské (případně tesařské) dílny. Ukazují dílnu tak, jak vypadala v 19. století. Je zde vyobrazeno vybavení, nářadí a některé druhy práce. No a u nás to vypadá podobně.

Spouštíme nové stránky

.

Stránky Truhlářství postaru existují už pět let. Původně vznikly jako pokus a snaha sdílet naše poznatky a zkušenosti z rukodělné truhlářské práce, přestože jsem s tvorbou webů neměla žádné zkušenosti. Jelikož jsme nevěděli, jestli to vůbec k něčemu povede, zvolili jsme free doménu a jednoduchou formu stránek v čistém html. Ukázalo se ale, že to opravdu k něčemu vede a nastal čas udělat stránky nové, více odpovídající našim potřebám.

Truhlářské kurzy v roce 2013

.

V roce 2013 jsme poprvé organizovali truhlářské kurzy zaměřené na čistě ruční práci se starými hoblíky a nástroji. Proběhly tři truhlářské kurzy v Chanovicích u Horažďovic. Veškeré zázemí a prostory nám poskytli pracovníci skanzenu Klatovského muzea, za což jim patří poděkování.

Kontakt

Miloš Kodýdek
Dnešice 108
Dnešice
334 43

mobil: 736 415 438
info@truhlarstvi-postaru.cz

 

podmínky užití

Stará verze Truhlářství postaru

Stará verze Truhlářství postaru

Truhlářství postaru na Facebooku